PERŞEMBE YAYLASI
Bulunduğumuz coğrafik kıtada bir benzeri bulunmayan Perşembe Yaylası Menderesleri’nin bir dünya mirası olarak korunması amacıyla tescil işlemleri son aşamadadır 

1991 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Turizm Merkezi ilan edilmiştir. Aybastı ilçemize 17 km. mesafede bulunur. Rakımı yaklaşık 1.500 m. civarındadır. Her yıl Temmuz ayı içinde yayla şenlikleri yapılmaktadır. Şenliklerde çeşitli yarışmalar, folklorgösterileri, konserler, sosyal ve kültürel etkinlikler,güreş müsabakaları, at yarışları vb. etkinlikler düzenlenmektedir. Yayla yolunun büyük kısmı asfalt, kalanı stabilize yoldur. 

Yorgunluk atmak, piknik yapmak, safari, yamaç paraşütü için idealdir. Yaylada aynı zamanda, eşsiz güzelliğe sahip tabiat harikaları, tarihi eserler ve alanlar mevcuttur. Kümbetler, Çiseli Şelalesi, Karga Tepesi bunlara örnektir.

Perşembe Yaylası Nerede?
Ordu ilimizin ayabastı ilçesinde bulunmaktadır.

Perşembe Yaylasına Nasıl Gidilir?
Perşembe Yaylası, Aybastı ilçe merkezine 17 kilometre, Ordu ile merkezine 105 kilometredir.
Perşembe Yaylası’na toplu ulaşım aracı yoktur. Özel araba, tek seçenektir. Aktarmalı olarak, Aybastı ilçesine ulaşıp, yayla araçlarına binilebilir fakat çok düzensiz ve belirsiz bir yolculuk olacaktır.