YASON BURNU
İkizler camping ziyaretinizde gezilecek yerlerden biride Yason Burunudur. Tarih boyunca büyük öneme sahip kiliselerden biri olan Yason burnu Ordu Perşembe ilçesinin çaytepe köyünde yer almaktadır. Karadenize bakan Yason Kilisesi doğa ve tarihin birleşimi olarak eşsiz bir güzellik sunmaktadır.  “Jason's Church“ olarak da adlandırılan bu bölge 2004 yılında 1. Derece arkeolojik ve 2. Derece sit alanı olarak tescil kazanmıştır. 

Doğal bir görünüme sahip bir bölgedir. Karadeniz bölgesinde yer alan yarımadaya sıkça yerli ve yabancı turist gelmektedir. Ayrıca yarım adada su sporları etkinlikleri yapılmaktadır. Bölgenin tarihi yapısından dolayı define meraklılarının ilgisini çekmiştir. Ayrıca 4000 bin yıllık mevcut balık havuzları mevcuttur. Kil yatakları ve seramik işlemeleri olan satıcıları ve deniz kabuklarından yapılmış hediyelik eşyalar mevcuttur.  Ordu valiliği tarafından 2004 yılında yapılan araştırmalarda Karadenizin ilk tersanesi keşfedilmiştir. Su altında bu tersaneye asit yirmi yedi ayak bulunmuştur. Bu şirin küçük yarımadada 320 gün güneşin batışı ve doğuşu seyretmek mümkündür. Bu bölgeden Ünye burnu da görülebilmektedir. "Yason burnu" bölgesinde kamp yapabilme imkanı yoktur. 

Kamp Alanından Ulaşım Nasıldır?  İkizler camping alanından ulaşım mevcuttur. Kamp alanından her 15 dakikada bir ilçe minibüsleri hareket etmektedir. Ortalama olarak 15 – 20 kilometre mesafede sahip olan bu bölge tarihi açıdan ve mitoloji meraklıları adına görülmesi gereken yerlerden biridir.  Yason yarımadasında Karadeniz geleneklerine uygun yemekler mevcuttur.