TELEFERİK
2011 yılında açılışı yapılarak halkın hizmetine sunulan Ordu Teleferik zaman içinde şehrin en önemli figürleri halini aldı. Ordu’nun ünlü tepesi olan Boztepe’ye belediye tarafından yapılan teleferik yaklaşık 530 metre yükselerek Boztepe’nin zirvesine ulaşıyor.
Gökyüzünde sanki yamaç paraşütü yapıyor hissini uyandıran bir heyecan yaşatıyor. Korku ile güzelliğin bir arada yaşandığı Ordu Teleferik seyahatleri 2350 metre sürüyor. Sahil yolundan başlayan teleferik yolculuğuna İlin sahil yolu, il merkezi ve tam tepede ise Boztepe manzarası ile tüm şehri rahat bir şekilde görebiliyorsunuz. 
 Her kabine ayrı bir isim verilmiştir, Ordu’nun ilçeleri ve önemli yerlerinin isimleri alan kabinler yazmakatadır..

Ordu Teleferik Ücreti Ne Kadar?
Hava koşullarına bağlı olarak hizmet vermekte olan teleferiğin ücretleri tek gidiş ve gidiş dönüş olmak üzere iki farklı şekilde alınıyor. 2017 yılı itibariyle gidiş dönüş ücreti kişi başı 10 TL, öğrencilere ise 8 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Tek gidiş ise 6 TL ve 5 TL olarak şu an sunulmaktadır. 

Ordu Teleferik Nerede?
Teleferiğin başlangıç noktası Merkezde bulunan Belediye binasının çaprazında kalıyor ve sahil yolunu hemen  kenearında otopark alanlarıda vardır.